اعلام آمادگی نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی جهت همکاری با موسسه امام خمینی (ره)

0

آیت‌الله محمود رجبی، رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، ضمن خیر مقدم به نماینده حضرت آیت‌الله‌العظمی سیستانی و تشکر از حضور ایشان، ابراز داشتند: موسسه امام خمینی (ره) سه رسالت اساسی دارد: یکی تربیت محققان و مدرسان علوم اسلامی، دوم تحقیق و پژوهش و نظریه‌پردازی در این علوم و سوم ترویج و نشر اندیشه‌های تولید شده از مکتب اهل‌بیت علیهم السلام. مجموعه مراکز و موسسات زیرمجموعه موسسه با توجه به این رسالت‌ها در حال فعالیت هستند.

رئیس هیأت امنای موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در ادامه افزودند: رشته‌های آموزشی موسسه زمانی که حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی (حفظه‌الله تعالی) رئیس شورای عالی حوزه بودند، در شورای عالی مصوب شده است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه قم با اشاره به حضور بین‌المللی اساتید و فارغ‌التحصیلان موسسه بیان داشتند: دروس موسسه و نظام‌های آموزشی و پژوهشی آن استانداردهای لازم را دارد و برخی از اساتید ما در دانشگاه‌های بین‌المللی تدریس دارند.

در ادامه این دیدار نماینده حضرت‌آیت‌الله العظمی سیستانی ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های صورت گرفته در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفتند: الحمد لله پس از انقلاب اسلامی، مکتب شیعه در اکثر کرسی‌های دانشگاه‌های دنیا مطرح شده است و این یک فرصت مهمی است. باید از این فرصت و امکانات نهایت بهره‌برداری را داشته باشیم.

وی ضمن تجلیل از مقام شامخ مرحوم علامه مصباح یزدی(ره) افزودند: اینجا و این ساختار و تشکیلات منظم را فقیه و حکیمی چون ایشان ایجاد کرده است که باعث خرسندی است و باید راه ایشان ادامه پیدا کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهرستانی با تقدیر از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی موسسه امام خمینی (ره) بیان داشتند: این اقدامات فقط در ایران و در این مرز و بوم صورت گرفته است؛ اما در فضای بین‌الملل چه اقدامات و ارتباطاتی صورت گرفته است؟ اینکه ۱۰-۱۵ نفر به خارج رفته‌اند که تربیت شده این مکتب و این معارف هستند بسیار خوشحال کننده بود. این حرکتی که انجام شده می‌تواند الگوی خیلی‌ها باشد، و باید استمرار داشته باشد.

مدیر موسسه آل‌البیت (علیهم السلام) پس از تاکید بر ارتباطات بین‌الملل افزودند: اگر با همین عنوان ترویج معارف اهل‌بیت علیهم السلام طلاب موسسه به کشورهای مختلف اعزام شوند و تحصیل یا تدریس کنند، بسیار می‌توانند موثر باشند.

ایشان با اعلام آمادگی جهت همکاری با موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) بیان داشتند: ما در این امور واقعا نیرو کم داریم و الان، هم از جهت امکانات نظام و هم از جهت ارتباطات بین‌الملل بهترین فرصت برای ارتقا و رشد این امور وجود دارد و ما به سهم خودمان این آمادگی را داریم با همکاری هم، مکتب اهل‌بیت علیهم السلام را ترویج کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهرستانی در این دیدار ضمن دعوت از آیت الله رجبی جهت بازدید از بیمارستان نور، هدیه ویژۀ سنگ مضجع شریف امامین عکسریین (علیهماالسلام) را به ایشان اهدا کردند.

 

نظر خود را وارد کنید