دیپلماسی فعال و مقتدرانه سبب تجدید نظر اروپایی‌ها در حمایت از منافقین شد

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) نقش قدرت نظامی و دیپلماسی فعال دولت سیزدهم در دانستن زبان دنیا را در اتفاق‌های اخیر مثبت و اثرگذار دانست.

0

آیت الله محمود رجبی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا با اشاره به اقدامات دولت آیت الله رئیسی و دیپلماسی فعال همراه با عزت و حفظ کرامت جامعه اسلامی ایران بیان داشت: با این که استکبار جهانی و دشمنان انقلاب اسلامی در تلاش بودند تا جمهوری اسلامی را در عرصه بین المللی به انزوا کشانده و آن را به حاشیه برانند؛ اما تلاش‌های دیپلماسی دولت سیزدهم توانست موثر واقع شده و همه توطئه‌های آنان در عرصه بین الملل را خنثی کند.

وی افزود: تلاش‌های دیپلماسی آیت الله رئیسی جایگاه جمهوری اسلامی را به مرحله‌ای که دولت‌ها و ملت‌ها اقبال به ارتباط با جمهوری اسلامی داشته باشند، رساند و اقتدار در عرصه سیاسی سبب شد تا حتی دشمنان ما را نیز به تعامل با جمهوری اسلامی وا دارد و آنان فهمیدند که نمی‌توانند با نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران آن گونه‌ای که خود خواسته و می‌پسندند رفتار کنند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به زمینه‌های فراهم شده و تلاش کشورهای مختلف برای احیای ارتباطات خود با جمهوری اسلامی ایران ابراز کرد: طبعا اعلام آمادگی و تمایل برای برقراری مجدد ارتباطات سیاسی، کشورهای دیگر را نیز به جایگاه مقتدرانه جمهوری اسلامی متوجه ساخت و حرکتی که در کشور آلبانی علیه منافقین به عنوان گروه تروریستی- که مخالف اسلام و نظام انقلاب اسلامی و دشمنان مردم ایران بودند- انجام گرفته و با این گروهک مقابله شد، نشان از جایگاه مقتدرانه ایران اسلامی در عرصه بین الملل دارد.

آیت الله رجبی در ادامه افزود: برخلاف آنچه که در سال‌های قبل به نوعی حمایت از منافقان می‌شد؛ اما امسال این دولت‌ها متوجه شدند که نباید با دشمنان جمهوری اسلامی رابطه مثبتی داشته باشند و به این نتیجه رسیدند که باید شر این جرثومه‌های فساد را از کشور خود کوتاه کنند که این نیز نشان از اقتدار و دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی ایران همراه با عزت است.

نقش قدرت نظامی و دیپلماسی فعال دولت سیزدهم در تغییر موضع اروپایی ها

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) نقش قدرت نظامی و دیپلماسی فعال دولت سیزدهم در دانستن زبان دنیا در اتفاق‌های اخیر را مثبت و اثرگذار دانست و عنوان کرد: دیپلماسی فعال در کنار اقتدار نظامی و تسلیحاتی انقلاب اسلامی که برای  دشمنان حتی تصور این که به ایران حمله کنند نیز سخت است، امروز نیز فهمیدند که جمهوری اسلامی در عرصه بین‌الملل هم دست برتر را دارد.

آیت الله رجبی افزود: طبعاً جایگاه ایران در عرصه نظامی و دیپلماسی فعال و مقتدرانه، موجب ارتقاء جایگاه جمهوری اسلامی در عرصه بین‌الملل در ابعاد مختلف همچون ابعاد ارتباطات بین‌الملل شده است؛ به گونه‌ای که دشمنان در هر اقدامی که در خاورمیانه، منطقه و حتی در فرامنطقه‌ای انجام می‌گیرد، نقش و جایگاه اثرگذار جمهوری اسلامی ایران را به خوبی درک کرده‌اند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در پایان با اشاره به نحوه برخورد دولت‌ها با منافقان بیان داشت: دشمنان انقلاب اسلامی ایران منافع و مصالح خود را در این دیدند که نسبت به جمهوری اسلامی ایران تجدید نظر کنند و از این به بعد مواضعی متناسب با شأن و جایگاه جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.

نظر خود را وارد کنید