تقویت بنیان‌های فکری و معنوی دانشجویان و اساتید دانشگاه یک نیاز حیاتی برای کشور ماست

دانشگاه تک جنسیتی با اعضای هیئت علمی  و مدیریت قوی امری مطلوب است و به برکت انقلاب اسلامی در کشور ما بانوان برجسته ای وجود دارند که خود می‌توانند به خوبی مراکز علمی حتی در سطح دانشگاه را مدیریت کنند.

0

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزشی وپژوهشی امام خمینی(ره)، آیت‌الله رجبی در دیدار رئیس و مسئولین دانشکده حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) که در موسسه امام خمینی برگزار شد در سخنانی ضمن تبریک ایام ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) گفت: دانشگاه تک جنسیتی با اعضای هیئت علمی  و مدیریت قوی امری مطلوب است و به برکت انقلاب اسلامی در کشور ما بانوان برجسته‌ای وجود دارند که خود می‌توانند به خوبی مراکز علمی حتی در سطح دانشگاه را مدیریت کنند.

وی تلاش برای تقویت بنیان‌های فکری و معنوی دانشجویان را مهم دانست و افزود: تا می‌توانید روی مسائل فکری و بنیان‌های معنوی و معرفتی دانشجویان کار کنید تا از این حیث نیز تقویت شوند.

آیت‌الله رجبی ارتقای معرفتی نیروی انسانی اعم از اساتید، دانشجویان و مدیران دانشکده حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) را مهم دانست و گفت: با توجه به استقرار این دانشکده در قم و کنار حوزه علمیه باید تلاش کنیم که دانشکده و خروجی‌های آن در عرصه‌های مختلف دانشی، اخلاقی و بصیرتی الگو باشند و برنامه‌ریزی عالمانه و حکیمانه در این زمینه برای نیروهای موجود دانشکده و نیروهایی که در آینده جذب می‌شوند بسیار مهم است.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان ساخت: شما مسئول و متولی دانشکده هستید لذا باید طرح و ایده داشته باشید و بدانید که اگر با یک برنامه‌ریزی درست و دقیق توانستید مبانی فکری و معرفتی جوانان دانشجو را تقویت کنید رسالت خود در قبال اسلام و انقلاب اسلامی انجام داده اید.

آیت‌الله رجبی در ادامه سخنان خود نقش اساتید و تاثیرگذاری آنان بر دانشجو را مهم و غیر قابل انکار دانست و تاکید کرد: اگر اساتید دانشگاه ها خود از عمق جان معتقد به اسلام و انقلاب اسلامی باشد می تواند دانشجویان را در این مسیر تربیت کند و آنان را نیروهایی که مدافع اسلام و نظام اسلامی هستند بار بیاورند.

عضو هیئت امنای دانشکده حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) با بیان اینکه بانوان جامعه ما امروزه توانمند هستند و به خوبی توانایی اداره یک دانشگاه و یا مرکز علمی مهم را دارند ابراز داشت: امروزه در میان بانوان تحصیل کرده نیروهای توانمند زیادی هستند که در جهت مدیریت، رشد و توسعه مراکز علمی ویژه خواهران  از بعد علمی، اخلاقی و بصیرتی می‌توانند نقش‌آفرینی کنند که باید از ظرفیت آنان به خوبی استفاده شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: در پرتو تقویت، تعمیق و تعالی جنبه‌های معنوی و بصیرتی و مبانی فکری دانشجویان واساتید حتما عرصه علمی آنان نیز رشد خواهد کرد.

خاطرنشان می‌شود: در ابتدای این دیدار سرکار خانم بردبار رئیس دانشکده حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) به بیان گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات علمی این دانشگاه پرداخت.

 

نظر خود را وارد کنید